restaurants main market square krakow

Dobra kuchnia włoska
Chcesz smacznie zjeść? Spośród wielu wariantów, które daje kuchnia z Europy powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość smaków, kolorów i duża dawka składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie smaki

Polakom włoska kuchnia, łączy się głównie z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Podczas gdy włoskie gotowanie to też takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne włoskie potrawy

Makarony są bazą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie trudno wyobrazić sobie składniki których nie można dołączyć do tej potrawy. Restaurants near Main Market Square Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska to niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To również canelloni, gnocchi, minestrone i szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie spróbować wina czy pysznych serów- gorgonzoli, mozarelli i grana padano.
Zobacz film